Wodorowanie silnika

Wodorowanie silnika jest bardzo przyjazną usługą serwisową na chwilę obecną wodorowanie jest nowością, która jednak ma szansę zainteresować wielu posiadaczy samochodów.

Powstawanie nagaru w silniku związane jest z mieszaniem się oleju silnikowego z paliwem, z jego składem oraz wszystkimi związkami chemicznymi zawartymi w nim. Substancje te osadzają się w wyniku spalania na poszczególnych elementach składowych silnika takich jak zawory silnika, pierścienie tłokowe, kolektor dolotowy i wydechowy, katalizator, turbosprężarkę, świece zapłonowe zawór EGR i filtr cząstek stałych.

Wodorowanie jest procesem bezinwazyjnym, ponieważ nie wymaga rozbierania silnika. Poprzez dolot powietrza wprowadzamy do silnika mieszankę gazów, która zwiększa temperaturę spalin. Zachodzi zjawisko pyrolizy – nagar zostaje zamieniony w gaz i wydalony razem ze spalinami rurą wydechową.

Dzięki wodorowaniu silnik odzyskuje moc i moment obrotowy, łatwiej wkręca się na obroty. Zauważalna jest także poprawa kultury pracy silnika, zmniejszenie spalania oraz emisji spalin, co może mieć wpływ na wynik następnego badania technicznego. Znikają wibracje oraz nadmierne zadymienie.

Regularne wodorowanie gwarantuje wydłużoną żywotność silnika i podzespołów.

Close Menu